I am from Norway, and do not understand Russian. I will be glad if someone write about my pictures in English. But even if you write in Russian i can translate the text to English. :-) I Used a SIGMA 10-20mm F4-5.6 EX DC HSM at this shoot.
Great! I like the colours.
Nice picture! Do you live near this place? The little houses are very funny.
(3) Olga Swiss: No i not live here, but i live in the west of Norway. Thanks for comments everyboddy. :-)
Very good!
So strange, nice and cold...
Super
Is it spring?
Severely. Almost as behind polar circle, in Norilsk.
The severe but beautiful nature!!!
Prekrasno!
Rough northern landscape. Very nice!
nise shot
Сильно!
Dramatic! You can almost feel the dampness in the air and gusts of cold wind.
I enjoy the sky! So dramatic! Soft colours of the grass on the mountains.
!!!
good !!
глобально! ХОТ!
very nice!!!
мастерски!
Thanks for comments everyboddy! :-)
5!
(26) Николай Палькин: Спасибо за комментарии. :)
<показать кадр>+<показать кадр>=?
5!5!5!
!!!!
Nice landscape!
Суровый пейзаж! Но мне кажется облака приклеены? Но это не мешает восприятию.
Комментарии пользователей
Great! I like the colours.
Nice picture! Do you live near this place? The little houses are very funny.
(3) Olga Swiss: No i not live here, but i live in the west of Norway.
Thanks for comments everyboddy. :-)
Very good!
So strange, nice and cold...
Super
Is it spring?
Severely.
Almost as behind polar circle, in Norilsk.
The severe but beautiful nature!!!
Prekrasno!
Rough northern landscape. Very nice!
nise shot
Сильно!
Dramatic! You can almost feel the dampness in the air and gusts of cold wind.
I enjoy the sky! So dramatic!
Soft colours of the grass on the mountains.
!!!
good !!
глобально!
ХОТ!
very nice!!!
мастерски!
Thanks for comments everyboddy! :-)
5!
(26) Николай Палькин: Спасибо за комментарии. :)
<показать кадр>+<показать кадр>=?
5!5!5!
!!!!
Nice landscape!
Суровый пейзаж! Но мне кажется облака приклеены? Но это не мешает восприятию.